Jarmila Kubová

 

  • Roku 1991 jsem absolvovala Hudební fakultu Akademie múzických umění v Praze, obor zpěv. Roku 2004, 2005 jsem absolvovala Mistrovské pěvecké kursy Petera Dvorského v Jaroměřicích nad Rokytnou. Od roku  2007 navštěvuji soukromé lekce u Prof. Jarmily Krátké.
  • V letech 1991-1996 jsem působila jako členka sboru s povinností sól ve Státní opeře Praha a vytvořila jsem zde Gianettu (G.Donizetti – L’elisir d’amore – Nápoj lásky), 1. chlapce a Papagenu (W.A. Mozart- Die Zauberflote – Kouzelná flétna).
  • Jako host jsem vytvořila v Divadle F. X. Šaldy v Liberci Zuzanku (W.A.Mozart – Figarova svatba), Kuchtíka a 1.žínku (A. Dvořák – Rusalka).
  • Pro Originální hudební divadlo Praha jsem nastudovala roli Josefiny Duškové v představení „Eine Nacht mit Mozart“ ve vile Bertramce. 5 sezón jsem se účastnila představení „Prager Operetten Gala“ Originálního hudebního divadla Praha, kde jsem zpívala a provázela německým textem slavné operetní árie a dueta Johanna Strausse a jeho současníků.
  • Na přelomu let 1998/99 jsem na koncertním turné Zlínské filharmonie Bohuslava Martinů ve Španělsku zpívala za doprovodu tohoto tělesa árii Adély, Rosalindy (Johann Strauss- Fledermaus- Netopýr) a Sylvy( Emmerich Kalmán – Csardasfurstin – Čardášová princezna) v mnoha španělských městech (např. v Katedrále v Seville).

Jako lyrický soprán se schopností koloratury se věnuji koncertní činnosti a působím jako pěvecký a klavírní pedagog, pedagog hudební teorie a vyučuji uměleckému přednesu.